Префрлани информации за компанијата

Реални одговори од искусни професионалци

Поставувајте прашања за оф-шор банкарството, формирање на компанија, заштита на средства и сродни теми.

Повикајте сега 24 ч. / Ден
Доколку консултантите се зафатени, ве молиме јавете се повторно.
--1 800 959 8819-

Офшор банкарство Водич | Како да ја отворам најдобрата сметка

Префрлани банкарство вклучува отворање банкарска сметка надвор од земјата во која престојува. Луѓето ги отвораат овие сметки од најразлични причини. Ова вклучува заштита на нивните средства од тужби, доверители и пресуди, како и заштеда на данок и деловна експанзија. Постојано го ажурираме овој напис. Нашата намера е да ви го дадеме најдобриот водич за дискутирање како да, каде и зошто да отворете офшор банкарска сметка. Разговараме и за законите, дефинициите и значењата. Reviewе ги разгледаме основните до напредните информации во бесплатна онлајн книга ќе видите подолу.

офшор банкарство

Банкарските услуги во западниот свет се во лоша форма. Тоа е факт. Еве што Глобални финансии вели, на ова пишување, на најбезбедните банки 30 во светот. Никој се наоѓале во Соединетите држави. Нула. Само од горниот 50, само пет финансиските институции беа лоцирани во САД. Покрај тоа, четири од петте американски банки на списокот се едноставно мали регионални банки за земјоделство. Оценети се шест ААА офшор банки. Од шесте, никој се наоѓале во САД.


Банкарство во странство: Сеопфатен водич.

САД: Длабоко во долгови

Размислете за тоа. САД се земја со најголем долг во светот. Ниту една друга земја не се приближува. Од четирите држави со најголем товар на националниот долг, САД имаат двојно долг од бројот два Велика Британија и околу три и пол пати повеќе од броевите три и четири Франција и Германија.

Федерален долг

Значи, горенаведената изјава не е некој наслов што привлекува внимание. Тој е чист факт заснован на цврсти докази. Покрај тоа, неодамна САД го намалија кредитниот рејтинг од „Стандард и Пурс“, најпочитуваната корпоративна и владина агенција за кредитен рејтинг во светот. Американските луѓе немаат закони во нивната татковина со кои се забранува банка во странство. Значи, за да започнете или за повеќе информации, слободно користете го образецот за консултација или повикајте ги броевите на оваа страница. Во меѓу време, ве молиме погледнете го упатството подолу.

линија
Префрлани банкарство Водич
линија

Нови на офшор сметки? Треба да го размачкате разбирањето? Дали сакате да отворите сметка во странство? Водичот подолу е туторијал. Обезбедува сеопфатни информации за да започнете и да го зајакнете вашето знаење.

Префрлани банкарство Водич и бесплатна книга

Глава 1

линија

Повеќе информации

Американски банкарски проблеми

Ајде да се фокусираме поблиску на банкарскиот систем на САД.

Банкарски неуспеси

  1. Некои од поранешните банкарски стабили во САД не мерат според стандардите за банкарска безбедност. На пример, корпорацијата Банка на Америка неодамна беше известена дека не го поминала стрес-тестот. Тестот заклучи дека банката е помалку од износот на резервите што им беа потребни за да издржи уште две години економски тешкотии 33.9 милијарди долари.
  2. Дури и агенцијата што треба да ги осигура американските банки, самиот ФДИК, е многу кратка. Тие немаат сума на пари што законот бара да ги има за да го осигурат банкарскиот систем на САД.
  3. Покрај тоа, Федералните резерви на САД се лизгаат на тенок мраз. Соодносот на капиталот што го поседува е палто 1.24%. Размислете за тоа. Браќа Леман беше во 3% кога поднесе барање за банкрот.
  4. Во неодамнешната проценка, имаше долг од три милијарди американски долари, што го должеа американските домаќинства, бизниси и влади. Ова претставува неверојатен 50.7 пати повеќе од вкупниот годишен бруто-домашен производ на целиот Соединетите држави.

Оф-шор банкарска сметка

Банкарскиот систем во проблеми

Затоа, јасно е дека САД имаат силно поткапитализиран банкарски систем, поддржан од тесно финансиран организација за осигурување, поддржана од дивјак државна бирократија, која е поддржана од даночни обврзници во долгови. Значи, не треба да се запрашуваме: „Дали е безбедно банка во странство?“ Наместо тоа, треба да прашаме: „Дали американското банкарство е безбедно?“

Јасно можеме да видиме дека ова не е само хипербола. Тоа е солидна вистина врз основа на факти по факт. Навистина, тоа е шокантно непријатно сфаќање што седи како камен во јамата на желудникот.

Измамени

Дали сме биле измамени?

Видовме дека родителите одат во банка и ги депонираа своите заработени пари во банки, верувајќи дека банките се безбедни. Секако дека е безбедно, можеби ќе размислиме. Впрочем, тоа е банка.

Сепак, гледајќи ја статистиката на веб-страницата FDIC, од 2000 до почетокот на 2018, американските банки 555 не успеаја. Да, 555. Имајте на ум дека FDIC не ги осигура штедачите за целиот биланс на сметката. Тие ги покриваат само првите $ 250,000. Сè што е над таа сума, може да отиде во „слаб“ воздух во тенок воздух кога вашата банка не успее.

Се сеќавате на катастрофалните настани што завршија со катастрофа за Вашингтон заедничка банка? Ова беше најголемиот банкарски неуспех во историјата на САД. Еден ден депонентите мислеа дека сè е добро. Следното утро, тие се разбудиле и дознале дека нивната банка не е повеќе.

Така е денес. Можеби е спротивно на верувањата всадени во нас на помлада возраст. Но, сите треба да се разбудиме до новата реалност.

Префрлани банкарски факти

Погрешни факти доведоа до префрлани банкарски активности

Кога се соочуваме со овие застрашувачки факти, нè стеснува кон нова резолуција. Кога сите од најголемите финансиски институции се маргинално бедни, кога фактичката потврда фрла светло врз оваа вистина. Мислите ли дека има смисла да се држат барем процент од вашите средства во странство во побезбедни клими?

Јас сигурно ќе мислам така. Ве повикувам да преземете акција за да поставите меѓународна сметка што е можно побрзо. Користење на телефонски број or пополнете го формуларот на оваа страница. Им помогнавме на илјадници луѓе со своите офшор банкарски потреби. Покрај тоа, им помагаме на луѓето да го заштитат својот имот од 1906.

Знамиња

Како да изберете надлежност

Би било паметно да се земат предвид јурисдикциите во добра финансиска состојба, со мирни влади и долгогодишни индустрии за финансиски услуги. Она што го прават луѓето и законодавството е поважно од она што го велат. Значи, ако тие имаат репутација за финансиска стабилност, тоа оди на долг пат при избирање на вашето финансиско засолниште.

Што е ова навистина за сите?

Имајте на ум дека обезбедувањето на вашите пари во странство не е за избегнување на даночната обврска во даночните рајови, како што се Кајмански Острови или Хонг Конг. Станува збор за диверзификација на средствата. На На пример, американската влада навистина не е грижа ако имате фондови на брегот се додека го пријавите вашиот приход. Ставањето пари на копно е, во голема мера, неутрален настан. Значи, тоа обично не ги зголемува или намалува вашите даноци. Милиони граѓани имаат оф-шор сметки и не го фрла црвено знаме на даночните власти, ако го имате истото.

Со доаѓањето на онлајн банкарство, можност за мрежно поврзување, телефонско банкарство и дебитни картички, банкарски префрлани не е многу различно од банкарството на улица. Плус, многу е вообичаено да се најдат банки кои нудат каматни стапки повисоки, честопати многу повисоки отколку што плаќаат локалните банки.

Размислете за јаст Платите во САД се многу високи во споредба со другите нации. Р.цените на недвижностите во ел се високи. Даноците се високи. Медицинско осигурување на вработените е преку покривот. Овие трошоци зафаќаат огромен дел од профитот на една банка во САД, Велика Британија, Канада иг други земји со повисока цена. Ако Трошоците за оф-шор банка се помалку, ќе остане уште многу да платиме на вас, нивниот депонент.

Американски банки

Зошто американските банки ги сокријат фактите

Вашата локална банка очигледно нема да извади ТВ-реклама во која ќе ви каже дека можете да добиете многу камата подобра стапка во странство. Странските банки, без домашни лиценци за банкарство, не можат легално да рекламираат локално. Па, како на друго место би знаеле? Тие нема да ви го кажат тоа оф-шор банките се посилни од банката по улица.

најсилните офшор банки

Најсилните банки во офшор

Швајцарија, Германија, Австралија, Сингапур, Хонг Конг и многу други земји имаат многу многу силни, безбедни банки. Твое навистина има внатрешна лажичка, заснована на повеќедецениско искуство, на кое оф-шор банкарски центри ќе отвори сметки за странци, ќе понуди инвестиции за раст, финансиски еластични, ќе има практични услуги и навистина е пријатно за работа со нив.

Тоа се твоите пари - побарајте помош

Исклучително е важно да се има водство на некој со искуство во поставување на сметки во странство. Секоја банка може да направи да изгледа одлично. Но, само некој со искуство - и поставивме илјадници сметки во странство - можат да ви кажат кои навистина се однесуваат кон нивните штедачи како што треба. На крајот на краиштата, тука зборуваме за вашите пари. Секако, може да чини малку. Веројатно многу помалку отколку што мислите. Но, подобро е од разорната алтернатива за избор на погрешна банка.

совети

Префрлани совети за банкарска сметка

Давателите на банкарска сметка во странство не можат легално да рекламираат преку копно. Покрај тоа, домашните банки се големи политички донатори. Така, постои комбинација на недостиг на информации и се дистрибуира за чиста дезинформација офшор сметки. Како резултат на тоа, некои луѓе имаат лажен впечаток дека тоа е нелегално - најмногу дефинитивно не е. Некои мислат дека тоа е начин да се избегнат даноците - тоа не е. Некои мислат криминалци го користат тоа опширно - ова е исклучително ретко, бидејќи банката може да ја изгуби својата лиценца за прифаќање на нечисти приноси.

Вистината е, ако сте од САД или од UK, на пример, дека сè додека го пријавите вашиот светски приход, владата може да се грижи помалку. Сметаат дека има трилиони долари летаат напред и назад преку нашите граници секоја година. Така, вашата сметка веројатно нема да направи бран на федералниот радар.

одлука

Кои се Моите опции?

Постојат неколку неверојатни опции на располагање за некој што бара во странство банкарска сметка. Има офшор банки кои се специјализирани во заштита на средства од тужби. Други банки се грижат за оние на кои им требаат сметки за деловни трансакции со голем обем. Други се специјализирани во управување со парите за инвеститорите. Исто така, постојат банки кои се во странство ниски цени онлајн акции тргување за трговци направете го тоа. Некои бараат минимални депозити, како што се $ 2000 US. Други се грижат за лица со висока нето вредност и бараат значителни депозити, при отворање на банкарска сметка, од 250,000 УСД или повеќе.

Некои плаќаат повисоки каматни стапки од домашните банки, поради пониските структури на трошоци. Други плаќаат стапки споредливи со домашните пазари. Некои офшор јурисдикции, како што се Кукови Острови, не ги признаваат странските пресуди. Значи, кога се комбинираат со оф-шор доверба, тие се грижиме за оние што бараат заштита на средствата.

При поставување сметки на странски банка, должно внимание и регулативите за знаење-клиенти се универзални. Оние банкарски системи што дозволуваат странски банкарски сметки се обилни да прифаќаат странци кои бараат даночно затајување од нивните матични земји. Тие исто така ќе ја испитаат вашата апликација за да бидете сигурни дека изворот на средства е легален. Така, ако сакате да отворите оф-шор банкарска сметка, бидете подготвени. Тие ќе бараат од вас да обезбедите целосно откривање на вашиот идентитет и од каде потекнува депозитот.

Онлајн сметки

Офшор банкарство од далечина преку интернет

Сите банки бараат да обезбедите соодветна идентификација. Некои банки ќе ви овозможат да обезбедите документација преку пошта. Други бараат да се појавувате лично. Поради нашата врска со повеќе банки ширум светот, ние сме „квалификувани introducer“Така што можеме да можеме отворени сметки за клиенти од далечина каде луѓето не можат сами да го сторат тоа. Покрај тоа, огромното мнозинство на оф-шор банки нема да отворат сметки за американски или канадски луѓе. Ние ги знаеме оние што ќе се отворат сметки за странци, и без потреба да патувате. Користете го образецот на оваа страница или горенаведениот број за да добиете дополнителни одговори на прашања во врска со банкарското работење во странство.